image

http://www.ankaradakanalizasyonacma.com

Ankara wc Tıkanıklığı Açma

Yeni yapıların özellikle de klozet bağlantılı banyoların vazgeçilmez problemi tuvalet tıkanması olmaya başladı. Alaturka veya alafranga wc giderlerine atılan kağıt mendil parçaları tıkanmaya sebep olan maddelerin başında geliyor. Wc taşının içerisine koku için takılan malzeme klozetin içine düşüyor. Genelde Ankara’nın ev hanımları el ile tutup dışarı almak yerine sifona basıp gidere göndermeye çalışıyor. Bu yanlış uygulamanın önüne geçmek için klozete dökülen suların içini mutlaka kontrol edin. Temizlik bittikten sonra kovanın içinde unutulan bez su pis olduğu için görünmüyor. Unutkanlıkla suyu klozete döküyoruz ve bez gidiyor borunun dirseğine takılıyor. Halk olarak tuvalet yada banyoda mutlaka bir çöp kovası bulundurmamız gerekiyor. Bilinçli bir şekilde wc kullanımı tıkanıklık şikayetini ortadan kaldırır.

image

Tıkalı Boruları Açma

Atık su tesisatlarının su kaçırma nedenleri arasında boru tıkanması başta gelir. Basit düşünülerek konuya asit içerikli kimyasallarla müdahale ederseniz boruda tıkanmanın yaşandığı yeri daha fazla sertleştirir.  Tıkanıklık açan makineler sertleşmiş engellerde çok fazla işe yaramaz. Atık suyu engelleyen yumuşak yapıda ki maddeleri geri çekip almak tıkanıklık açan makineyi fazla zorlamayacağı için boruya zarar vermez. Fakat lavabo açıcılar tıkanmayı açmadığında kireç gibi boruda yapışıp sert bir malzeme haline gelebiliyor. Pis su tesisatları yapıldıktan sonra borularda meydana gelebilecek arızalar eğim derecesinin yeteri kadar verilmemesi, aşırı yağlanmadan dolayı yaşanan tıkanmalar ve conta sıyırmasıdır.  Hatalı döşenen borularda tuvaletten atılan peçeteler  sürekli contaya takılarak alt kata su sızıntısı ve tıkanma şikayetiyle ortaya çıkarlar. Borudan gönderdiğimiz kamera ile bu hataları tek tek görüntüleyebiliyoruz.

image

Ankara Kanal Açma

Binalarda atık ve pis suyun toplanıp belediyenin toplama çukurlarına gidebilmesini sağlayan alt yapı tesisatlarının tümüne kanalizasyon denir. Konutlarda yaşanan pis su taşmalarını çözmek için yapılan çalışmalara kanal açma adı verilir. Önceden tıkanan kanalizasyon borularını açmak için lağımcıadı verilen işçiler sokaklarda gezerek bu problemleri hallediyordu. Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde artık rastlamadığımız lağımcıların yerini kanal açan makineler almaya başladı. Kanal borularında tıkanıklık açmaya yarayan cihazlar müşterilerimize pratik çözümler sunmaktadır. Yukarıdaki resimde kanal açan bir ustanın makineyi borudan göndererek açtığı bir tıkanıklık temsili olarak gösterilmiştir. Şuan kanal açma işi yapan firmaların elinde bulunan bu cihazlar ilerleyen yıllarda bütün tesisatçıların elinde olacak. Hizmete başladığımız yıllarda Ankara’ya ilk robotla kanal açma hizmetini firmamız sundu. Köklü bir geçmişe sahip bir Ankara firması olan Anadolu tesisat şimdiye kadar birçok tesisatçı ustaya bu sektörde öncü olmuştur. Geçmişin verdiği tecrübeyle çalışmalarına devam eden firmamız kanal görüntüleme hizmetini başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.